Ubytování v Orlických horách | Anenský vrch
Zalesněný Anenský vrch (992 m) leží v hlavním hřbetu Orlických hor asi 7 km severovýchodně od Rokytnice v Orlických horách.
V okolí jeho vrcholu lze spatřit dva objekty bývalého pohraničního opevnění z let 1937-38. Jeden vojenský bunkr byl v bojích zasažený a je z poloviny rozsypaný. Na střeše druhého se nachází nejvyšší bod, z kterého se nabízejí krásné výhledy do údolí Divoké Orlice, na Bystřické hory a část hlavního hřbetu Orlických hor. V roce 1766 byla na Anenském vrchu postavena kaple sv. Anny, která byla při budování pohraničního opevnění v roce 1937 zcela rozebrána a přenesena nad osadu Hadinec.
Anenský vrch je přístupný po červené turistické značce ze sedla Mezivrší. Při cestě ze sedla si můžete prohlédnout bunkr Průsek vybudovaný ve 30. letech 20. století. Na Anenský vrch lze pohodlně vystoupat také značenou modrou turistickou stezkou z Říček v Orlických horách, po zelené turistické značce z Horní Rokynice nebo po červené turistické značce z osady Hanička.
Anenský vrch těsně míjí Jiráskova hřebenová cesta, která je hlavní dálkovou hřebenovou cestou v Orlických horách a je vyznačena červeně. Jiráskova cesta spojuje nejkrásnější partie Orlických hor a je pojmenována na počest spisovatele Aloise Jiráska.

 


 
Pohled od Rokytnice