Ubytování v Orlických horách | Deštné v Orlických horách
Deštné v Orlických horách leží v Deštenské pahorkatině, v kouzelném údolí říčky Bělé a Deštenského potoka. Na severovýchodní straně ji rámuje zalesněný hřeben Orlických hor s Velkou a Malou Deštnou, na západě pak vrchol Špičáku.
Ve středu obce dominuje krásný barokní kostel sv. Maří Magdalény z let 1723-26. Původní roubené stavby jsou dnes ve velké míře používány k rekreačním účelům.
Deštné je největším lyžařským areálem Orlických hor. Většina sjezdovek a vleků je soustředěna na severních svazích v části obce zvané Zákoutí. Pro milovníky běžek je připraveno téměř 22 km běžkařských tratí. Okolím Deštného vede i několik naučných stezek. Je hlavním východiskem na nejvyšší horu Orlických hor - Velkou Deštnou.

Informační centrum - 517 91 Deštné v Orlických horách 164, Informační centrum - 517 91 Deštné v Orlických horách 164, tel./fax: 492 601 601, e-mail: info@destne.cz

Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel - expozice přibližuje dávnou historii obce, významné osobnosti. Dále je tady rozsáhlá sbírka předmětů z historie zimních sportů. Obsahuje prastaré sněžnice, dlouhé a široké lyže s dlouhými špicemi, proutěným vázáním a jednou holí, lyžařskou výstroj, dopravní i sportovní sáně všech druhů. Vyvrcholením expozice je ucelená kolekce z historie a současnosti skibobového sportu.

 


Skicentrum SPORTprofi
- 7 vleků, 5 sjezdovek, lyžařská škola, půjčovna, večerní lyžování, Web: : www.ceskehory.cz/destne

Lyžařský vlek Šerlišský mlýn - Lyžařský vlek Šerlišský mlýn se nachází v Deštném v Orlických horách. Díky nadmořské výšce jsou zde výborné podmínky pro lyžování až do jara., Web: www.ceskehory.cz/ski-serlissky-mlyn