Ubytování v Orlických horách | Říčky v Orlických horách
Roztroušená horská ves Říčky v Orlických horách se rozkládá v údolí potoka Říčky a Hlubokého, na svazích Anenského, Zakletého a Pustého vrchu.
Obec byla založena počátkem 17. století jako dřevorubecká osada.
Dominantou Říček je pozdně barokní kostel Nejsvětější Trojice z let 1790-92 stojící na místě původní dřevěné kaple. Dále se tady zachovaly horské roubené chalupy, které slouží převážně k rekreačním účelům.
Na jihovýchodním úpatí vrchu Zakletý leží lyžařský areál Říčky. Vrch Zakletý respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V létě jsou tady pro turisty a cyklisty připravené značené turistické trasy a cyklotrasy. Oblíbeným výletním cílem je oblast Kunštátské kaple, rašeliniště pod Pětirozcestím, Komáří vrch, Anenský vrch a pevnost Hanička. Pěkný výlet je i Julinčiným údolím potoka Říčky k hamernickému mostu.

 


Ski areál Říčky
- disponuje čtyřmi sjezdovkami, snowparkem na sjezdovce Můstek, jednou lanovkou a dvěma vleky. Přímo ve středisku působí lyžařská škola, ski servis. Jsou tady upravované běžecké tratě, Web: www.ceskehory.cz/ricky

Lanovka Zakletý vrch - Web: www.ceskehory.cz/lanovka-zaklety-vrch

 

Říčky v zimě
Střed obce
Vrch Zakletý od Říček