Ubytování v Orlických horách | Rokytnice v Orlických horách
Město v jižní části Orlických hor v Deštenské hornatině, vzniklo spojením Horní, Prostřední, Dolní Rokytnice a Panského Pole. Město je dnes významným rekreačním střediskem.
Původní ves byla založena ve 13. století jako uhlířská osada. Na místě původní tvrze byl postaven v letech 1548-53 čtyřkřídlý jednopatrový renesanční zámek. K zámku přiléhá zámecký park a zámecký dvůr. Dalšími historickými památkami jsou např. kostel Nejsvětější Trojice postavený původně jako protestantská modlitebna v r. 1603, farní kostel na náměstí, barokní fara z roku 1715, kašna v novorenesančním slohu z r. 1886 stojící v sousedství mariánského sloupu na náměstí. Bývalou židovskou komunitu z počátku 18. stol. připomíná židovský hřbitov. Dřevěné domy (na jižní i severní části náměstí) s podsíní a vysokými lomenými štíty z počátku 18. století jsou dokladem původní dřevěné zástavby městečka.
Rokytnice v Orlických horách je výborným výchozím bodem pro vyjížďky na kolech. Většina cyklistických tras vede po komunikacích II. a III. třídy, na kterých nebývá velký provoz. Některé jsou vedeny po turistických značených cestách.

 


INFO-SERVICE - Nám. T. G. Masaryka 4, 517 61 Rokytnice v Orlických horách
Tel.: +420-494 595 326, e-mail info-service@rokytnice.cz

Ski areál Farský kopec - Ski areál Farský kopce se nachází v Rokytnici v Orlických horách, naleznete zde sjezdovku a vlek vhodný pro děti i začínající lyžaře.,
Web: www.ceskehory.cz/farskykope

 

 

Rokytnice v zimě
Kostel
Pohled ze severu

Rokytnice
Kostel