Ubytování v Orlických horách | Sedloňov
Obec leží v Královéhradeckém kraji 13 km východně od Dobrušky v severní části Orlických hor. Je rozložena v táhlém údolí Zlatého potoka.
Krajinu Sedloňova zdobí mnoho křížků, drobných plastik a několik kapliček. Dominantou obce je barokní kostel Všech svatých s farou. Nachází se zde malebné roubené chaloupky.
Obec má ideální podmínky pro rekreaci - malebnou lesnatou krajinu vhodnou pro turistiku. V katastru obce jsou dvě velkoplošné rezervace, Bukačka a Sedloňovský vrch se vzácnými rostlinami a zachovaným lesem. Lesy jsou protkány cestami s turistickým značením. V Sedloňově je chráněná lípa, největší v CHKO. Její obvod je 8,5 m a je asi 500 let stará. Druhá chráněná lípa roste na Polomu. Ve spodní části obce je významný soukromý přírodní areál se skalkami. V osadě Ošerov je význačná luční lokalita s chráněnými upolíny. V předjaří jsou vlhké sedloňovské louky posety chráněnými bledulemi.

 


Lyžařský areál a snowpark Sedloňov - je vhodný pro lyžující rodiny s dětmi nebo lyžaře a snowboardisty hledající klidné prostředí. Tři upravované sjezdovky, dětský vlek, večerní lyžování, mini snowpark, půjčovna+servis, lyžařská škola., Web: www.ceskehory.cz/ski-sedlonov

Síň Jarmily Haldové a Památník obce Sedloňov - stálá expozice znamenité řezbářky a výtvarnice Jarmily Haldové. Památník obce Sedloňov seznamuje návštěvníky s historií, kulturními tradicemi i osobnostmi, které se narodily, žily či žijí v Sedloňově. Otevírací doba: sobota a neděle od 9.00 do 16.00 hodin.

 

Krajina u Sedloňova
Kostel
Zimní pohled