Ubytování v Orlických horách | Zdobnice
Obec Zdobnice leží ve Východních Čechách v údolí stejnojmenné říčky mezi lyžařskými středisky Říčky a Deštné v Orlických horách. Převážná část obce je v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory.

Okolní příroda, bohatá převážně na jehličnaté lesy střídající se s horskými loukami přímo svádí k procházce, delšímu výletu či houbaření. V okolí obce jsou značené turistické a cyklistické trasy. Přímo středem obce vede značená turistická trasa žlutá, která se po značném stoupání napojí na hlavní hřebenovou červenou turistickou trasu, tzv. Jiráskovu cestu. Zde jsou mimo krásné přírody k vidění bunkry a opevnění z druhé světové války. I cyklisti mohou využít cyklotrasu po hřebeni hor, kopírující vojenskou obrannou linii se spoustou bunkrů po zpevněné cestě téměř v celé délce, vedoucí od Kralického Sněžníku až po Náchod. Po vydatných deštích, či tání sněhu si zde na své přijdou i vodáci. Říčká Zdobnice je v těchto obdobích sjízdná v úseku 25,8 km.

 


V zimě mohou lyžaři a snowboardisti využít místní lyžařský areál. Na běžkaře čekají upravové běžecké tratě vedoucí na Pěticestí.
Zdobnice - oficiální stránky
Web: www.zdobnice.com

Ski centrum Zdobnice - terén sjezdových tratí je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře i snowboardisty. Areál nabízí celkem čtyři sjezdovky a tři lyžařské vleky. Dále je tady dětský koutek, půjčovna, servis, lyžařská škola,
Web: www.ceskehory.cz/skizdobnice

Lyžařský vlek Ski klub Kostelec - je v provozu ve Zdobnici. Jedná se o sjezdovku, která díky své orientaci na západ poskytuje lyžařským příznivcům výborné podmínky pro lyžování. Sjezdovka je dlouhá 400 m s převýšením 100 m. Vlek využívají i běžkaři při svém výstupu na značené,upravené běžecké tratě vedoucí na Pěticestí,
Web: www.ceskehory.cz/skikostelec

 

Zdobnice
 
Pohled od Zdobnice